Kraina Wielkich Jezior to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Wiosną Mazury rozkwitają milionem różnych kolorów, w tym intensywnymi barwami zielonych liści i traw oraz żółtymi odcieniami mleczy obsypujących warmińsko-mazurskie łąki. Pełne ciepła i słonecznej pogody majowe weekendy dają szanse odetchnąć od codziennych obowiązków. Nie czekaj do lata. Zarezerwuj jeden z apartamentów i odpocznij wiosną na łonie natury.

Mazury - widok

Kraina Wielkich Jezior to obszar obejmujący ponad 53 tys. ha powierzchni, w tym 29 tys. ha lasów i aż 26 tys. jezior. Widoki te robią ogromne wrażenie, dlatego każdego roku przyciągają mnóstwo turystów, zwłaszcza latem. W maju Mazury stają się sielską krainą, pełną spokoju, gdzie najważniejszą rolę odgrywa natura. Jeśli marzy Ci się odpoczynek z dala od hałasu wielkich miast, zarezerwuj apartament Sun & Snow w Pasymiu. Sprawdź, co można robić w maju w Krainie Wielkich Jezior.

Jeziora na Mazurach

  1. Odpocznij w Pasymiu

Najpopularniejsze miasta na Mazurach to Olsztyn, Malbork, Giżycko, Mikołajki czy Mrągowo. Warto jednak zainteresować się mniejszymi i bardzo urokliwymi miasteczkami w regionie Krainy Wielkich Jezior. Jednym z nich jest Pasym położony na południowy wschód od Olsztyna, na terenie rozlewiska jeziora Kalwa i jeziora Leleskiego.

Dlaczego warto zarezerwować apartament w Pasymiu? Przede wszystkim ze względu na bardzo spokojną atmosferę tego miejsca. Poza odpoczynkiem nad jeziorem Kalwa możesz tutaj również zwiedzać neogotyckie zabytki np.:

  • wieżę ciśnień z początku XX wieku,

  • kościół wybudowany w drugiej połowie XIX wieku z piękną płaskorzeźbą Drzewo życia

  • zamek wzniesiony po wojnie trzynastoletniej, na gruzach którego odbudowano kościół.

Wypoczynek na Mazurach

Niezaprzeczalną zaletą rezerwacji Domków Pasym Sun & Snow jest ich niska cena. Wynajęcie apartamentu dla 6 osób kosztuje tylko 300 zł za jedną noc, co daje 50 zł od osoby. Zabierz swoją rodzinę lub najbliższych przyjaciół i wspólnie cieszcie się chwilami odpoczynku.

  1. Zwiedzaj Olsztyn – największe miasto Warmii i Mazur

Kilkudniowy pobyt na Mazurach to także doskonała okazja na zorganizowanie wycieczki do Olsztyna – mazurskiej stolicy Polski. Odległość między Pasymiem a Olsztynem wynosi tylko 30 km. Nie musisz więc poświęcać bardzo dużo czasu na podróż – przejazd samochodem zajmuje nieco ponad pół godziny.

Choć Olsztyn jest miastem, w którym przebywa ponad 174 tys. mieszkańców, nie można zapomnieć, że jest to region należący w dużej mierze do natury. Same lasy zajmują 1800 ha powierzchni, natomiast jeziora – 720 ha. Największe z nich to:

  • jezioro Ukiel,

  • jezioro Kortowskie,

  • jezioro Skanda.

Zastanawiasz się, co można robić w Olsztynie poza odpoczynkiem nad wodą? Nie przekraczając granicy kraju wybierz się w niezapomnianą podróż po naszej galaktyce i innych konstelacjach. Jak to możliwe? Odpowiedź jest bardzo prosta – dzięki Olsztyńskiemu Planetarium i Obserwatorium Astronomicznemu. W każdą środę i piątek możesz stać się uczestnikiem teleskopowego pokazu nocnego nieba.

Pomnik Mikołaja Kopernika

Ciekawym miejscem w Olsztynie jest także Muzeum Warmii i Mazur w Zamku Kapituły Warmińskiej. Jednym z eksponatów wystawy stałej poświęconej Mikołajowi Kopernikowi jest tablica astronomiczna wykonana własnoręcznie przez autora O obrotach sfer niebieskich w 1517 roku. Spacer drogą polskiej historii będzie niezapomnianą lekcją zarówno dla najmłodszych członków rodziny, jak i dla Ciebie.

Majowy odpoczynek na Mazurach jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Sun & Snow i wybierzesz interesujące Cię miejsce. Niezapomniana podróż już na Ciebie czeka.

Miasto Mazury