Zaczynasz planować urlop? Po miesiącach ciężkiej pracy należy Ci się chwila relaksu. Co powiesz na wypoczynek nad morzem? Wybierz się na północ Polski i korzystaj z uroków malowniczo położonej Ustki. Sprawdź, co warto zobaczyć, w których miejscach wypoczywać i jak zorganizować sobie nocleg nad morzem.

Opalanie nad morzem

Ustka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc, w których można spędzić wakacje nad morzem. Nic dziwnego – plaże w tej miejscowości, znajdującej się na środkowej części wybrzeża, uznaje się za jedne z najpiękniejszych w kraju. Podkreśla się także wyjątkową dbałość o porządek i utrzymanie czystości na tych terenach. Specjaliści Sun&Snow podpowiadają, jak zaplanować odpoczynek w Ustce. A więc – w drogę!

Gdzie rozłożyć ręcznik, czyli poradnik plażowicza

Ze względu na to, że Ustka leży u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, mieszkańcy i turyści mogą wypoczywać na dwóch plażach – wschodniej i zachodniej. W zależności od tego, czego oczekujesz od wypoczynku nad morzem, wybierz jedną z nich.

Jachty Ustka

Plaża wschodnia słynie z atrakcji turystycznych takich jak piękna promenada zakończona latarnią morską. W tej części możesz spodziewać się więcej odpoczywających spragnionych rozrywki czy ekstremalnych sportów wodnych. Zachodnia plaża w Ustce jest za to bardziej spokojna i odpowiada osobom, którym zależy na ciszy. W tym miejscu zregenerujesz się i będziesz mógł skupić się na lekturze czy zwykłym relaksie.

Atrakcje w Ustce, czyli co warto zobaczyć

Odwiedzając Ustkę, warto poświęcić trochę czasu na poznanie miasta, jego architektury i historii. W średniowieczu na tym terenie mieściła się kaszubska osada rybacka. Dziś szczyptę tego klimatu możemy poczuć, przechadzając się wśród domów rybackich w okolicach ulicy Marynarki Polskiej i Kosynierów.

Na wakacjach w Ustce nie można także nie odwiedzić portu, który był centrum wsi rybackiej przynajmniej od XIV w. Zwróć uwagę na budynek z wieżyczkami wykonany w stylu secesyjnym. Obecnie mieści tam się urząd celny. Dużą atrakcją są także mola – wschodnie i zachodnie, których aktualny kształt uformował się w XIX i XX wieku. Wcześniej, w okresie średniowiecza, znajdowało się tam aż 6 knajp, co jak na małą miejscowość liczącą kilkadziesiąt mieszkańców jest dość imponującym wynikiem. Współcześnie w tych okolicach znajdziesz także mnóstwo knajpek, w których zjesz smaczną rybę.

Będąc w tej nadbałtyckiej miejscowości, zajrzyj również do Muzeum Ziemi Usteckiej. Wśród eksponatów znajdują się przedmioty użytku codziennego, fotografie i zabytki techniki pochodzące. W muzeum dostępna jest także wystawa poświęcona nieistniejącej już stoczni „Ustka”.

W Ustce przy zachodniej plaży znajdują się także słynne Bunkry, czyli cztery poniemieckie schrony, w których kiedyś mieściły się sypialnie, sanitariaty i magazyn amunicyjny. Całość można zwiedzać w ramach Parku Spotkań z Historią, gdzie w okresie letnim przygotowane są liczne atrakcje, takie jak pikniki militarne, pokazy historyczne, konkursy, a nawet…degustacja wojskowej grochówki.

Dom w Ustce

Pokoje nad morzem, czyli jak znaleźć nocleg w Ustce

Masz ochotę poleżeć na jednej z piaszczystych plaż Ustki i zwiedzać to urokliwe rybackie miasto? Myślałeś już o noclegu w Ustce?

Użyj wyszukiwarki na stronie Sun&Snow.pl i znajdź idealne noclegi nad morzem. Zacznij zaznaczenia miejscowości, następnie przejdź do określenia daty Twojego urlopu oraz liczby osób, z którymi spędzisz wakacje nad Bałtykiem. Pozostało już tylko zdecydować się na to, ile chcesz wynająć pokoi i… gotowe! Teraz możesz wybierać do woli wśród wielu lokalizacji. Pokoje z widokiem na morze, apartamenty, a może tani nocleg w Ustce? Wszystko na wyciągnięcie ręki. Sprawdź!